понеділок, 22 січня 2018 р.

Внесено зміни до положення про навчання з охорони праці

14.03.2017 року набув чинності наказ Мінсоцполітики від 30.01.2017 № 140 (далі – Наказ № 140) Про внесення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15 (далі – Наказ № 15). Відтепер проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці має здійснюватися відповідно до нового порядку.
 Крім того відповідно до вимог п.2.1 Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві, затвердженого наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 21.12.1993 року №132, роботодавці зобов’язані переглянути положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, яке діє на підприємстві, та внести відповідні зміни з врахуванням внесених змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 30.01.2017 № 140.
 Які ж саме зміни внесено до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці?
 П.3.12 Типового положення передбачена можливість проведення тестування, заліку або іспиту за результатами проведеного навчання з питань охорони праці, шляхом  дистанційної перевірки знань.
 «Дистанційна перевірка знань здійснюється за умови:
 забезпечення візуальної аутентифікації того, хто проходить перевірку знань з питань охорони праці;
 особистої присутності членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці.
 Дистанційна перевірка знань реалізується шляхом передачі відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації у синхронному режимі.»
 Частково змінено перелік посад посадових осіб, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, що навчаються згідно з Типовими тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці посадових осіб. А саме: згідно п. 5.3 «Посадові особи районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, функціональні обов'язки яких пов'язані із забезпеченням охорони праці; спеціалісти науково-дослідних, конструкторських, проектних і технологічних відділів, які займаються проведенням експертизи проектно-конструкторської документації, на яку поширюються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а також ті, які виконують розробки з питань охорони праці; керівники підприємств чисельністю менше 1000 працівників, керівники служб охорони праці, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці підприємств (крім членів комісій окремих структурних підрозділів) проходять навчання з питань охорони праці у навчальних центрах або галузевих навчальних центрах.»
 Інші посадові особи підприємств, установ та організацій районного рівня підпорядкування проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці стосовно робіт, що входять до їх функціональних обов'язків, безпосередньо на підприємстві.
 Порядок організації та проведення інструктажів з питань охорони праці, підстав та періодичності їх проведення залишились без змін.


Немає коментарів:

Дописати коментар